AUTOCAD KURSU

AUTOCAD KURSU

AutoCAD, fikirlerinizi gerçekleştirirken size hız, güç ve etkinlik sağlayan bir AutoDesk programıdır. AutoCAD, kavramsal tasarımdan çizim ve detaylandırmaya kadar sizlere yaratma, görselleştirme ve dokümantasyon için ihtiyaç duyduğunuz her türlü aracı sağlar.

AUTOCAD KURSU

GAZİKENT AUTOCAD KURSU

AUTOCAD NEDİR?

AutoCAD, fikirlerinizi gerçekleştirirken size hız, güç ve etkinlik sağlayan bir AutoDesk programıdır. AutoCAD, kavramsal tasarımdan çizim ve detaylandırmaya kadar sizlere yaratma, görselleştirme ve dokümantasyon için ihtiyaç duyduğunuz her türlü aracı sağlar.

AutoCAD EĞİTİMİNE KİMLER KATILMAKTADIR?

AutoCAD eğitimine tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler katılabilirler. Makine, inşaat, harita, elektrik, elektronik ve tekstil mühendisleri ile iç mimarlar ve peyzaj mimarları AutoCAD programına hakim olmalıdır.

Bununla beraber çizim yardımcısı olarak çalışmak isteyenler de bu eğitime katılabilir.

Gazikent AutoCAD EĞİTİMİNİN KARİYERİNİZE KATKILARI NELERDİR?

Dünyanın bir numaralı CAD yazılımları ve CAD çözümleri üreticisi AutoDesk’in ürünü olan AutoCAD programı, tüm teknik bireylerin kariyerleri için ön koşul haline gelmiştir. AutoDesk’in geliştirdiği programlar, mühendislik ve mimarlık sektörlerine yönelik yazılımlara temel oluşturmaktadır. Bu sebeple, AutoCAD programını kullanmak teknik bireyler için diplomalarını tamamlayan bir etken haline gelmiştir.

Autocad mimari ve endüstriyel alanda kullanılan dünyanın en yaygın ve en ünlü tasarım programıdır. Autocad mimari bir proje çiziminde ya da endüstriyel bir tasarımda kullanılan bir programdır. Mesela bir inşaat projesi hazırlarken, bina kaç katlı olacak kaç m2 olacak iç kısımlar nasıl düzenlenecek, bu kısımlar ve daha detaylı çizimler bu program aracılığıyla görselleştirilebilir.

Autocad’in dünyadaki kullanımı diğer cad, dizayn ve mimari programlara göre çok daha yüksektir. Öğrenme rahatlığı, yaygınlığı, arkasındaki destek ve her türlü bilgisayar ortamında rahatlıkla çalışılması, Autocad’in en önemli tercih sebeplerindendir.

AUTOCAD HANGİ MESLEKLERDE KULLANILIR?

Autocad Proğramının hangi mesleki branşlarda kullanıldığını imceleyelim .

Mimari ve İnşaat:

Mimarlar, inşaat mühendisleri, teknikerler, tasarımcılar ve üretimde çalışan ustalar kısaca teknik çizimle uğraşan herkes Autocad programını kullanırlar. Autocad mimarlıkta proje ve plan çıkarmada büyük kolaylık sağlamakla beraber hata ve risk önüne de geçer. Mimaride genelde 2D Boyutlu çizimler kullanılır ve proje bazında kesit alma ve çıkarmada kullanılır.Son yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle görünüş ve perspektif vermek 3D boyutlu çizimleri mümkün kılmıştır.

Makine:

Makine mühendisleri, endüstri mühendisleri, makine teknikerleri, makine üreticileri ve ustaları Autocad programını kullanılar. Autocad makinecilikte çok kullanılan programlardan biri haline gelmiştir. Makinede üretim boyutunda, teknik çizim konusunda büyük kolaylıklar katmıştır. Autocad makine yapılmadan önce makinenin teknik çizimlerinin ve şablonlarının çıkmasını sağlar ve görsellik ve teknik içeriği ile hata oranını indirger.Hatasız bir üretim için düzenlenmiş bir program olması dolayısı ile diğer meslek dalları gibi makinecilikte de sıkça kullanılır.

Mobilya dekorasyon :

İç mimarlar, teknik öğretmenler, mobilya endüstri mühendisleri, mobilya tasarımcıları Autocad programını kullanırlar. Mobilya dekorasyon son yıllarda sektörün hızla büyümesi ile yoğun bir talep görmeye başlamıştır. Mobilya, ağaç sanayisinde üretim noktasında büyük kolaylıklar sağlamanın yanında görsellik verme konusunda üzerine düşen görevi yerine getirir.Mobilyada imalat bölümlerinde teknik ölçüye dayalı olarak imalat ölçüleri ve çizimlerinde başarı sağlamıştır. Sektörde en çok kullanılan programların başında gelmektedir.

Elektrik – Elektronik :

Bilgisayar destekli elektrik mühendisliği, daha çok şalter tesisleri, elektrik projelerinin akım yolu şemaları çizimi ve buna bağlı projelendirme çalışmalarının her aşamasını kapsar.Bir elektrik tesisi projesi için yüzlerce sayfa elektrik planı, akım yolu şeması çizilir. Akım yolu şemaları genellikle A4 ve A3 boyutlarındaki kağıtlara çizilir. Çizimlerde çok fazla tekrarlanan standartlanmış semboller kullanılır. Ayrıca farklı şema sayfaları arasındaki elektrik bağlantılarının korunması gerekir. Bazı projelerde eski projelerin yapısından yararlanma olanağı vardır. Tüm bu özellikler CAD sistemlerinin gelişmesinde önemli rol oynamıştır.

GAZİKENT’TE AUTOCAD KURSLARI

– AutoCAD programı, kursumuz bünyesinde alanında uzman AutoCAD eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.

– Dersliklerimizde en son grafik işlemcilerle donatılmış bilgisayarlar ve çözünürlüğü yüksek projeksiyon sunumları ile uygulama temelli olarak verilmektedir.

-Kursumuz sonunda Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası sınavına girilmekte ve Gaziantep’te sadece Gazikent Kursların’da MEB onaylı sertifika verilmektedir.

– Bireysel ve özel grup eğitimleri alabilme imkanı sunulmaktadır.

– Kendi şirketiniz bünyesinde eğitim alabilme imkanı sunulmaktadır.

– Kendi ders müfredatınızı eğitim içeriğimizden kendi seçeceğiniz konularla oluşturma imkanı sunulmaktadır.

– Konu ile ilgili ders notları verilmektedir.

Amaç : Makine, Mimarlık, İnşaat, Harita, Elektrik ve Elektronik, Tekstil Mühendisleri ve Teknikerle Peyzaj mimarları bu eğitime katılarak, uzmanlık alanlarını pekiştirebilirler.
Gereksinimler : Temel bilgisayar bilgisi gerekmektedir.

STANDART DERS PROGRAMI ( 54 SAAT )

Artboard 1-Autocad Programının Genel Tanımı
(Makine,mimarlık,inşaaat,mobilya,tekstil vb. sektörler bazında programın tanıtımının yapılması)
2-Autocad Programının Ara Yüzü
(Farklı Autocad versiyonlarının karşılaştırılması,Options seçeneklerinin incelenmesi)
3-Nesne Yakalama Komutları (OSNAP)
(Endpoind, midpoint, center, node, quadrant,intersection,extension,insertion,perpendicular,tabgent, nearrest, apparent anlatılması, hizalama yaparak çizim yapmaya yarayan object snap tracking komutunun gösterimi)
4-Çizim(DRAW)Komutları
(Mutfak, izafi ve polar çizim tekniklerinin gösterimi,line,polyline,circle,ellipse,ractangle,spline,region,boundary komutları)
5-Nesne Düzenleme Komutları(MODIFY)
(Copy,mirror,offset,array,move,rotate,scale,stretch,trim,extend,break,join,chamfer,fillet,blend,curves,explode,lengthen,alingn,komutları örneklerle gösterimi
6-Katmanları Çizim Teknikleri(LAYER) , Şablon,Oluşturmak(dwt)
7-Ayarlar(FORMAT) Menüsü
(Text style,dimension style,multileader style,table style,point style,unites,drawing limits ayarlarının örneklerle yapılması)
8-İzometrik Çizim Teknikleri
9-Nesne Sorgulama(INGUIRY)
(Distance,radius,angle,area,volüme,region/mass properties,list,locate,point komutlarının örneklerle gösterimi)
10-Blok Hazırlama ve Yönetme
(Block,insert,write,block,xref,desing center komutlarının uygulanması)
11-Parametric Komutlar(Geometrik ve Ölçüsü Kısıtlamalar)
12-Makine Tasarım Çizim Örnekleri
13-Mimarlık Çizim Örnekleri
14-İnşaat Çizim Örnekleri
15-Çıktı Alma(plot) Detaylı Çıktı Alma (layout) Komutları, Alınan Çıktının DWG Formatından PDF ve JPEG Formatlarına Çevrilmesi
16-Katı Komutların Gösterimi
(Katıları birbirine ekleyip çıkartarak çizim teknikleri,extrude,loft,revolve
Sweep,polysolid,presspull,komutlarını,kullanarak çizim teknikleri,katı çizimlere meteryal atamak(rmat)ve render almak)
17-3 Boyutlu Makine Parçası Çizim
18-3 Boyutlu Ev Çizimi ve Malzeme Ataması

3D AUTOCAD EĞİTİMİ (24 SAAT)

3 Boyuttan teknik resim çıkarma (3 görünüş)
3D Çizim yöntemleri (Full)
3D Örnek Çizimler
3D Düzenleme çubukları (Solid Editing)
3D ile üç görünüş çıkarma

İLERİ DÜZEY EĞİTİMİ (24 SAAT)

3D Model Space Çalışma ve Katılar
Yüzey Unsurları ve Surface Araçlar
Yeni Render Konfigürasyonu ve Metal Ray Render Alma

GAZİKENT AutoCAD KURSU PROGRAMI

Gazikent AutoCAD kurs programı (Hafta içi 3 Gün / Pazartesi Salı Perşembe; Hafta Sonu Cuma Cumartesi Pazar olmak üzere 54 ders saatinden oluşmaktadır.

GAZİKENT AUTOCAD KURSU

Teknik çizimin resmi dili olan Autocad fikirlerinizi gerçekleştirirken size; hız, güç ve yüksek performans sağlayan Autodesk programıdır.
Autocad programıyla kavramsal tasarımdan çizimle detaylandırmaya kadar size yeni çizimler ortaya koyma, görselleştirme ve dokümantasyon için ihtiyaç duyduğunuz her türlü çizimi yapabilirsiniz.
Gazikent Kursu ” Size ve işinize değer katar.İş arayan değil iş için aranan kişi olursunuz.”
Size özel %15 İNDİRİMLİ FİYATLARIMIZDAN YARARLANMAK,
Bilgi almak ve bizi yakından tanımak için 15 dakikanızı ayırın. Sizinle görüşmekten mutluluk duyarız.Gaziantep Üniversitesinin tam karşısındayız.

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Copyright ©2019 Özel Gazikent Eğitim Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.