Kpss-A Kursu

Kpss-A Kursu

GAZİKENT YARGI AKADEMİ KPSS/A KURSU GAZİANTEP’İN BÜROKRAT YETİŞTİRME MERKEZİ Gaziantep’teki KPSS kursları arasında en başarılı kurs olan Gazikent Yargı Akademi, alanında başarılı eğitim kadrosuna sahip bir kurumdur. KPSS A grubunda öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitim programıyla sizleri sınava en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Kpss-A Kursu

GAZİKENT YARGI AKADEMİ KPSS/A KURSU GAZİANTEP’İN BÜROKRAT YETİŞTİRME MERKEZİ Gaziantep’teki KPSS kursları arasında en başarılı kurs olan Gazikent Yargı Akademi, alanında başarılı eğitim kadrosuna sahip bir kurumdur. KPSS A grubunda öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitim programıyla sizleri sınava en iyi şekilde hazırlamaktadır.


Gazikent Yargı Akademinin sunduğu eğitim ile KPSS’nin alan sınavını başarı ile geçebilir ve hedeflediğiniz kadrolara atanabilirsiniz. Yargı Yayınlarının ÖSYM’nin sorduğu soru tarzına en yakın yayınlar hazırlayan yayınevi olduğu açıkça bilinen bir gerçektir. Bu durum kurumumuzda KPSS’ye hazırlanan öğrencilerin başkalarına oranla sınavda daha başarılı olmalarını sağlamaktadır. GAZİANTEP’in en başarılı eğitim kurumu olan Gazikent Yargı Akademi, sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. KPSS A grubunda sizleri sınava en iyi şekilde hazırlayan eğitim programıyla,Gaziantep’teki diğer KPSS kurslarından ayrılmaktadır. En çok ders saati, etüt sistemi bire bir dersleri ve KPSS A’daki en iyi öğretmen kadrosu, çalışma salonu ve sizlere daha birçok yardımcı olacak hizmetiyle en başarılı eğitimi sunmaktadır. KPSS A Kadroları genel olarak müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadrolarından oluşmaktadır. KPSS A Grubu kadrosu için gerçekleştirilen sınav, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında; müfettiş,kontrolör yardımcılığı, uzman ve denetmen gibi kadroların doldurulması için düzenlenir. Bu sebeple seçeceğiniz

 

KPSS A kursu da sizin için son derece önemlidir. (A) grubu kadrolar; mesleğe Kamu Personel Seçme Sınavının ardından kurumların kendi özel mevzuatları gereğince gerekli puanı almış adaylar arasında yapılan özel yarışma sınavı (yazılı ve sözlü) ile yardımcı (stajyer) olarak girilen ve yetiştirme döneminin ardından yapılan yeterlilik sınavında başarı gösterilmesi üzerine asıl unvana ataması yapılan kadrolardır. (Müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, denetmen yardımcılığı, kaymakam adaylığı vb) (A) grubu kadrolar genellikle hukuk, siyasal bilgiler fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarına yöneliktir. Ancak mühendislik fakülteleri gibi teknik programlardan mezun olanların başvurabildiği müfettişlik, uzmanlık kadrolarında görev almak isteyen adayların da bu sınavlara katılması gerekmektedir.

 

KPSS-A sınavına her yıl girilebilir. HANGİ PUAN TÜRÜ HANGİ KADRO İÇİN KULANILIR? KPSS’de ÖSYM tarafından yapılan değişiklik 6 Ocak 2017 ile birlikte atamalarda kullanılacak toplam 55 adet puan türü bulunmaktadır. Bu puan türlerinden KPSS P3 Lisans; KPSS P 93 Önlisans; KPSS P 94 ise Ortaöğretim mezunlarının merkezi atamalarında (düz memurluk) kullanılacak puan türleridir. P 10, P120 , P121, P122 , P123 , P124 puan türleri ise eğitim bilimleri yani öğretmenlik atamalarında kullanılan puan türleridir. Bunların dışında kalan 46 adet puan türü ise KPSS A kadroları İçin atamalarda kullanılacak puan türleridir. KPSS-A kadroları için atamalarda kullanılacak puan türlerinin çok olmasının( 46 adet) nedeni ilana çıkacak kurumların kadro çeşitliliğinin fazla olmasındandır. Dolayısıyla bir aday öncelikle hangi kurumda ve hangi statüde çalışmak istediğine karar vermeli, başvuracağı kadronun gerektirdiği puan türünü tespit etmeli ve o puan türünde istenilen testleri çözmesi gerektiğini bilerek sınava hazırlanmalıdır. Kurumların kendi sınav yönetmenliklerinde başvuru şartı olarak istediği KPSS puan türü ve talep ettiği en az puan genellikle 70 ve üzeridir. Ancak her dönem belirli sayıda giriş sınavı yapıldığından asgari başvurma puanı 70 veya 75 ise de, giriş sınavına alınanların puanı başvurular dikkate alındığında 80 hatta 85 puancivarında olabilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, atamayı düşündükleri kadrolara göre belirli bir KPSS puan türü üzerinden adayların başvurusunu alır. İlan edilen kadro ve pozisyon kontenjanının 20 katından fazla olmamak üzere kamu kurum ve kuruşları tarafından belirlenen sayıda aday giriş sınavına çağrılır. Giriş sınavı kurumların kendi mevzuatına göre yapacakları yazılı ve/veya sözlü bölümlerden oluşur. KPSS-A sonuçları bir yıl geçerli olup bu kadrolara atanabilmek için 35 yaş sınırı bulunmaktadır. KPSS-A KADROLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KURUMLAR -BDDK Uzmanlığı -SPK Uzmanlığı -Başbakanlık Uzmanlığı -Sayıştay Denetçiliği -Maliye Uzmanlığı -Merkez Bankası Uzmanlığı -Vergi Müfettişliği -SGK Denetmenliği -Ekonomi Bakanlığı Uzmanlığı -Gelir Uzmanlığı -Mali Hizmetler Uzmanlığı Hedeflediğiniz kariyere emin ve hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız sizleri tecrübesiyle kendini kanıtlamış Gazikent Yargı Akademi kurumuna bekleriz.

 

Gaziantep’te Kpss A kurslarında 12 yıldır Geliştirdiğimiz ve Tüm Kurumlar Tarafından Örnek Alınan Eğitim Programımız ( Müfredatımız ) ve Özel Ders Notlarımız ile Siz Değerli Öğrencilerimizi ve Öğrenci Adaylarımızı Bu Zorlu Hazırlık Maratonunda Yalnız Bırakmamanın Haklı Gururunu Yaşamaktayız. Bugün Bizimle Hazırlanan Onlarca Vergi Müfettişi , Denetmen , Kaymakam , Gelir Uzmanı , ve Devletin İlgili Kurum ve Kuruluşlarında Görev Yapmakta Olan Gururla Andığımız Öğrencilerimiz Tek Referansımızdır. Teşekürler Gaziantep ; Bilgi almak ve bizi yakından tanımak için 15 dakikanızı ayırın, sizinle görüşmekten mutluluk duyarız. Gaziantep Üniversitesi’ nin tam karşısındayız.

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Kpss-A Kursu

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Copyright ©2019 Özel Gazikent Eğitim Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.