Gaziantep ALMANCA A1 KURSU

Gaziantep ALMANCA A1 KURSU

GAZİANTEP ALMANCA A1 KURSU ( AİLE BİRLEŞİMİ )

 

Almanca A1 Aile Birleşimi Kursuyla Alman konsolosluğunun talep ettiği, yalnızca ÖSD ve Goethe Enstitüsü merkezli sınavlarda edinilen başarı ile alınabilen Almanca A1 Kursu hizmeti sunmaktayız. Aile birleşimi vasıtasıyla oturum izni alabilmek için bu sertifika gereklidir. Aynı zamanda Almanca A1 seviyesi, Almanya sosyal hayatında iletişimsel olarak adapte olabilmek için gerekli bir beceridir. Kurumumuz sizlere hem temel düzeyde Almanca Eğitimi vererek gerekli bu beceriyi kazandırır.

Kursumuza katılmak için şehir dışından gelen kursiyerlerimize Konaklama İmkanı da sunmaktayız.

 

Gaziantep ALMANCA A1 KURSU

ALMANCA A1 ÖSD SERTİFİKASI NEDİR, NE İŞE YARAR?

 • Almanca A1 kursuna katılarak temel düzeyde yani A1 seviyesinde Almanca öğrenerek almaya hak kazanılan bir dil yeterlilik belgesidir.
 • Almanya aile birleşimi için Alman konsolosluğuna başvuru yapacak olan kişilerden istenen zorunlu bir belgedir.
 • ÖSD ve Goethe Enstitüsü sınav merkezleri tarafından uygulanan sınavlara girerek alınır. Çünkü konsolosluk, sadece bu sınav merkezlerinin belgesini kabul etmektedir. BAŞKA KURUMLARDAN ALINAN SERTİFİKALAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR!

Vize ve konsolosluk ile ilgili merak ettiklerinize, aşağıda verilen resmi Alman Konsolosluğu sitesi linkinden ulaşabilirsiniz. ( https://tuerkei.diplo.de )

 • Kurumumuz siz değerli öğrencilerimize hem temel düzeyde hem de akademik düzeyde Almanca eğitimi vererek gerekli bu beceriyi kazandırır,hem de Almanca A1 sınavlarına hazır olmanızı sağlar.
 • ÖSD ve GOETHE ENSTİTÜSÜ’ nden alacağınız konsolosluk onaylı Almanca A1 sertifikası ile Alman konsolosluğuna vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • ÖSD Sertifikaları'nın geçerlilik süresi sınırsızdır,fakat vize başvurusunda;Alman Konsolosluğu son 6 ay içerisinde alınan sertifikaları talep eder.

GAZİKENT EĞİTİM KURUMLARI’NIN SAĞLADIĞI AİLE BİRLEŞİMİ REHBERLİK HİZMETLERİ

 

 • Kurs sonunda gireceğiniz ÖSD ve GOETHE sınav ücretini biz karşılıyoruz.
 • Alman konsolosluğu vize başvuru randevunuzu alıyoruz.
 • Vize başvuru işlemleri için sizlere sunduğumuz gerekli evrak listesinin temin edilmesi ve düzenlenmesiyle ilgili size rehberlik yapıyoruz.

 

       NOT: Alman konsolosluğu başvuru için gerekli evrak listesinde değişiklik yapabiliyor. Evrak listesinin güncel hali web sayfamızda da yayımlanmaktadır.

 • Vize başvurusu için gerekli olan Başvuru Formunuzu Almanca olarak biz düzenliyoruz.
 • Gerekli evrakların çevirisinde, size tercümanlık hizmeti sunuyoruz.

Kısacası siz Almanya’ya gitme hedefinize ulaşana kadar yolunuza yoldaş oluyor, her türlü danışmanlık hizmetini sizlere sunuyoruz.

Alman konsolosluğunun resmi sitesinin yayımladığı evrak listesi için tıklayınız.

 

ÖRNEK DERS VİDEOLARI İÇİN YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

 

GAZİKENT EĞİTİM KURUMLARI ALMANCA A1 KURSU PROGRAMI

Yıllardır alanında uzman, tecrübeli, gelişime ve yeniliğe açık eğitmen kadrosu ile sunulan eğitim kalitesi, kurumumuzu üst sıralara taşımaktadır. Sizler de ders alacağınız kurumun, alanındaki deneyimini sorgulamayı ihmal etmeyin çünkü bir kurumun başarıya ulaşması, tecrübesiyle doğru orantılıdır. Bu yüzden daha önce kaç kişiye kurs hizmeti verildiği, yüzde kaç başarı sağlandığı, bu başarıda öğretmenin öğretme kabiliyetinin önemi dikkate değerdir.

Uzman eğitmenlerimiz, kendilerine has öğretme metotları ile dersleri daha ilgi çekici kılmayı hedeflemiştir.

Dersin içeriği, kurs sonunda gireceğiniz ÖSD sınavına göre planlanmaktadır.

Eğitmenlerimiz, yaparak-yaşayarak öğrenmenin ehemmiyetinden ötürü öğrencilerin ders aşamalarında bizzat rol almalarını sağlamakta, bol pratik yapma imkânı sunmaktadır. Böylece öğrencileri konuşmaya teşvik etmekte ve öğrenciler üzerinde daha kalıcı öğrenmeler gerçekleşmektedir. Bu öğrenmeleri desteklemek ve öğrencileri sınava hazırlamak için de kurumumuzda gerçek sınav formatında 15’e yakın deneme sınavı yapılmaktadır.

Kurs gruplarımız max 18 kişiden oluşur. Gruptaki öğrenci sayısının az olması, eğitmen ve öğrencilerimizin bireysel olarak çalışabilmesine olanak sağlar.

Gruba göre daha fazla çalışma ihtiyacı olanlara veya talepte bulunanlara, ÜCRETSİZ olarak bire bir ders imkânı sunulur.

34 yıldır eğitim veren Gazikent Eğitim Kurumlarıyla Almanca A1 Kursu hakkında bilgi almak üzere hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kurumumuzda verilen Almanca Kursu hakkında bilgi edinmek için linke tıklayınız.

Kurumumuzda verilen diğer Yabancı Dil Kursları hakkında bilgi edinmek için linke tıklayınız.

 

ALMANCA A1 SINAVIYLA İLGİLİ SIKÇA SORULANLAR!

 

Almanca A1 sınavı kolay mı?

Kurumumuzda sınava yönelik eğitim verdiğimiz için öğrencilerimiz sınavda başarılı olabilecek bir düzeyle sınava gireceklerdir. Takdir edersiniz ki bilene, sınav kolay olur.

 

Sınavda başarılı olmak için kaç puan almalıyım?

Başarılı olmak için ÖSD Almanca A1 sınavında 100 üzerinden en az 50 puan almanız gerekir.

 

Sınavda neler sorulmaktadır, sınav konuları nelerdir?

Sınav 4 bölümden oluşur: Okuma, dinleme, yazma, konuşma.

OKUMA

Süre: 25 dk

DİNLEME

Süre: yaklaşık 10 dk

YAZMA

Süre: 20 dk

KONUŞMA

Süre: 15 dk

Okuduğunu Anlama bölümünde, verilen metinlere yönelik ifadelerin doğru anlaşılması, eşleştirmenin (ilan veya resim) doğru yapılması istenir.

 

 

 

 


ÖSD Örnek okuma testi

Dinlediğini Anlama bölümünde, basit düzeyde konuşmalar dinletilir. Bu konuşmaları anlayıp sınav kâğıdındaki boşlukların doldurulması istenir.

 

 

 

 

ÖSD Örnek Dinleme Testi

Yazma bölümü iki aşamalı olup birinci bölümde adayların bir form doldurması istenir. İkinci bölümde ise verilen maile cevap yazmanız istenir.

 

 

 

 


ÖSD Örnek Yazma Testi

Konuşma bölümü üç aşamalı olup birinci bölümde kendinizi tanıtmanız, ikinci bölümde seçtiğiniz resmi anlatmanız ve üçüncü bölümde ise bu resme uygun diyalog yapmanız istenir. Diyalog yaparken resme uygun en az 2 soru sormanız istenmektedir.

 

 

ÖSD Örnek Konuşma Sınavı

Tablodaki linklere tıklayarak sözlü ve yazılı deneme sınavı örneklerimize ulaşabilirsiniz.

Sınavlar ne zaman yapılmaktadır?

Sınav tarihleri güncellenerek web sayfamızdan yayımlanmaktadır.

 

Vize başvuru esnasında Almanca sorulara cevap veremedim, vizem reddedilir mi?

Vize mülakatı sırasında öncelikle Almanca olarak kendinizi tanıtmanız istenecektir. Kendinizi tanıtırken heyecanlanıp cevap veremezseniz yazma bölümündeki sorulara cevap vermeniz istenecektir. Buradaki amaç, Almanca seviyenizi ve bilginizi test etmektir. Bu değerlendirme sonunda, vize memuru evraklarınızı teslim alıp beklemenizi söylüyorsa büyük olasılıkla vizeniz onaylanacaktır.

 

WEB SİTEMİZE ÜYE OLARAK ÜCRETSİZ DENEMELERİMİZDEN YARARLANABİLİRSİNİZ.

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep ALMANCA A1 KURSU

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep ALMANCA A1 KURSU Dökümanları


Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Copyright ©2019 Özel Gazikent Eğitim Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.