Gaziantep AUTOCAD KURSU

Gaziantep AUTOCAD KURSU

AutoCAD eğitimine tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler katılabilirler. Makine, inşaat, harita, elektrik, elektronik ve tekstil mühendisleri ile iç mimarlar ve peyzaj mimarları AutoCAD programına hâkim olmalıdır.
Bununla beraber çizim yardımcısı olarak çalışmak isteyenler de bu eğitime katılabilir.

Gaziantep AUTOCAD KURSU

     

      AUTOCAD PROGRAMI NEDİR? NE İŞE YARAR?

      AutoCAD programı,  Autodesk şirketi tarafından geliştirilen bilgisayar tabanlı bir tasarım platformudur. Bu platformun sahip olduğu yazılım, oldukça kapsamlı niteliklere sahiptir. Bu niteliklerin bazıları şunlardır:

-Teknik resim çiziminin ana tasarım programıdır.                                              

-Hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu tasarım yapma özelliğine sahiptir.

-Bulut depolama bağlantısı ve çizim geçmişi sunmaktadır.

-Özelleştirilebilir.(Pek çok seçeneğe sahiptir.)

- Hızlandırılabilir komut akışı özelliğine sahiptir.    

-Her türlü cihaz tabanına uyumludur.

-Güncellemeleri aktif ve operasyoneldir.

-Ücretsiz deneme sürümü olanağı sunmaktadır.

      Tüm bu özellikler ve daha fazlasına sahip olan AutoCAD programı pek çok alana, mesleğe, iş ve iş gruplarına; kısaca çizime dayalı veya çizimden faydalanılabilecek her türlü sektöre kolaylık sağlar. Mimarlık ve tasarım, inşaat, dekorasyon, peyzaj, endüstriyel tasarım, tekstil, reklam, eğitim vb. birçok sektörde AutoCAD programına ihtiyaç duyulur.

      AutoCAD’i cazip kılan avantajlardan bir diğeri ise; pek çok uygulama ve programla uyumlu çalışabilmesidir. Bu özellik de programlar arası transferi kolaylaştırdığı için tercih edilme oranını arttırmaktadır.

      Yüksek çözünürlük kalitesine sahip AutoCAD programı, yapılan iş kalitesine katkı sağlamakta ve bunun neticesinde daha yüksek bir iş potansiyelini de beraberinde getirmektedir.  Bunun yanı sıra; dünya çapında bir program olmasıyla da uluslararası iş birliğine hizmet etmekte ve ortak bir çalışma dili oluşturmaktadır.

       Sahip olduğu render özelliği sayesinde de 3 boyutlu çizimlere gölge ve ışıklandırma kazandırılarak çizimin gerçek hayattaki şekline en yakın hali yakalanmış olur. Bu sayede; henüz hayata geçmemiş projelerin, hedef kitleye sağlamış olduğu gerçekçi izlenimle bir ön izleme imkanı sunar.

      AUTOCAD PROGRAMINI KİMLER KULLANIR?

      Günümüz teknoloji çağında, bilgisayar destekli programların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle son dönemlerin en popüler, en çok tercih edilen programları arasında yer alan AutoCAD programı; her sektör, her işletme, her çalışan için; kolay öğrenilebilir, uygun bir program olması sebebiyle oldukça yaygınlaşmıştır. Bu sayede; mimar, iç mimar, peyzaj mimarı, inşaat mühendisi, harita mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, makine mühendisi, ziraat mühendisi, tekstil mühendisi, moda tasarımcısı, takı tasarımcısı, grafik tasarımcısı, mobilya tasarımcısı;  şehir planlamacıları, teknikerler, desinatörler, reklamcılar vb. meslek erbabları ve çizim yardımcılığı yapmak isteyen veya bu alana ilgi duyan, bu alanda kendini geliştirmek isteyen kimseler bu programı kullanır hale gelmiştir.

      AUTOCAD KURSUNUN AMACI NEDİR?

      AutoCAD programı, öğrenilmesi kolay bir program olduğu için bazı kimseler, bu programı çeşitli online platformlarda yer alan ücretsiz videolar üzerinden öğrenmeye çalışabilir. Fakat genellikle düzensiz ve birbirinden bağımsız olan bu videolar, kişiye teknik anlamda bazı bilgiler öğretse de sağlam ve pratik bir AutoCAD kullanıcısı olmasına engeldir. Bu engele takılmamak için AutoCAD eğitimine ihtiyaç duyulur. Bu kurslarda, AutoCAD programına dair bilgilerin bütüncül olarak belli bir düzen içerisinde aktarılmasıyla birlikte kullanıcılar AutoCAD’i daha sağlıklı bir şekilde kullanabilir hale gelir.

      GAZİKENT EĞİTİM KURUMLARI AUTOCAD PROGRAMI KURSU

      Kurumumuzda AutoCAD eğitimleri, isteğe bağlı olarak hem bireysel hem de küçük gruplar halinde verilebilmektedir.

      Bütün eğitimlerde olduğu gibi AutoCAD eğitiminde de alanında uzman eğitmenlerin tercih edilmesi gerekir. Bu oldukça önemli bir kriterdir. Bu kriteri gözeten Gazikent Eğitim Kurumları, eğitmen kadrosunu; alanında uzman, öğretme kabiliyetine sahip, başarılı kimselerden oluşturmuştur. Unutulmamalıdır ki; başarıya giden yolun bir anahtarı öğrencideyse diğeri öğretmendedir.

      Bu eğitmenler,  geçen zaman dilimlerinde eğitim alan kimseleri gözlemleyerek bazı tespitlerde bulunmuş ve bu tespitler doğrultusunda oluşturulmuş kurs programlarıyla en iyi şekilde öğretim yapmayı hedeflemiştir.

      Katılımcı profilimiz oldukça geniştir. (mimarlar, mühendisler, teknikerler, tasarımcılar, reklamcılar, planlamacılar, tekstilciler…) Bu yüzden ders esnasında, kişilerin sahip olduğu meslekî branşları dikkate alınarak kullanılan örneklerle anlamlı öğrenme ve pekiştirme sağlanır.

       AutoCAD programının ihtiyaç duyulan bütün detaylarına, bütün komutlarına değinilir. Böylece kursiyerlerimizin AutoCAD programının her yönüne vakıf olmadan kursu bitirme riski ortadan kaldırılır. Hizmet kalitesiyle birlikte öğrenme garantisi sunulur. Netice itibariyle Gazikent Eğitim Kurumlarında AutoCAD eğitimi aldığınız takdirde, kalifiye bir AutoCAD kullanıcısı olabilmeniz mümkün.

      Kursiyerlerimiz kurs bitiminde MEB tarafından düzenlenen sertifika sınavına girer ve ücretsiz olarak MEB onaylı sertifikaya sahip olur.

      MEB Onaylı Sertifika Nedir?

      MEB tarafından ruhsat verilen gerek resmî gerek özel kurumların sağlamış olduğu sertifikalardır. Alınan sertifikanın MEB onaylı olması, eğitim programlarını alan bireylerin çeşitli iş imkanları elde etmesini sağlar. Bu bireyler bazı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilme fırsatını elde ederler. Böylelikle iş alanında rakiplerinden hep bir adım önde olma avantajına sahip olurlar.

NOT: Gaziantep’te MEB onaylı sertifika programları sadece Gazikent Eğitim Kurumlarında verilmektedir.

GAZİKENT AUTOCAD KURSU EĞİTİM-ÖĞRETİM AŞAMASI

- Kurs programımız 48 ders saatinden oluşmaktadır.

- Verilen bütün eğitimlerde plan-program olmazsa olmazlardandır. Bu yüzden uzman eğitmenlerimiz; derslerini, bir plan dahilinde yürütmektedir. Unutulmamalıdır ki; iyi bir eğitmen + iyi bir plan,  başarılı bir sonuç demektir.

- Ders esnasında; anlatma, soru-cevap, gösterip yaptırma, problem çözme, tartışma, beyin fırtınası, çeşitli grup çalışmaları, araştırma-inceleme vb. çağdaş yöntem ve teknikler; sarmal yaklaşım çerçevesinde geriye dönüşler kullanılarak öğrencinin derste yaparak-yaşayarak öğrenmesi sağlanır.

- Derslerimiz basitten karmaşığa, genelden özele olacak şekilde düzenlenmekte olup teorik + uygulama sistemiyle verilmektedir.

- Her kursiyere tahsis edilen işlevsel bilgisayarlar, uygulama yapmalarına imkan tanır. Bunun yanı sıra kullanılan projeksiyon sunumları da dersi destekler.

- Ders esnasında ihtiyaç duyulabilecek eğitim-öğretim materyalleri, konu anlatım notları ücretsiz olarak sunulmaktadır.

- Eğitimin sonunda, ders içeriğine uygun proje çalışmaları yapılır.

Sınav Çalışma Soruları

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep AUTOCAD KURSU

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep AUTOCAD KURSU Dökümanları


Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Copyright ©2019 Özel Gazikent Eğitim Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.