Gaziantep Almanca Kursu ve Aile Birleşimi

Gaziantep Almanca Kursu ve Aile Birleşimi

Yeni bir dil öğrenerek kariyer hedefini gerçekleştirme yolunda önemli adım atmak isteyenler işe Almanca a1 kursu katılımcısı olarak başlayabilirler. Türkiye ve Almanya ile olan ikili ilişkiler göz önünde tutulduğu zaman Almanca öğrenmek pek çok kişi için adeta bir zorunluluktur.

 Sertifika Garantili Almanca Dil Eğitimi

 Almanya'da kalıcı oturum izni almak veya orada yaşayan ailesine kavuşmak isteyenlerin almak zorunda olduğu Almanca a-1 kursu aile birleşimi belgesi, garantili olarak sürdürülen kurslar tarafından verilir. Temel düzeyde iletişim becerilerine odaklanan Almanca a1 sertifikası, belirlenen süre zarfında dersleri takip eden herkes tarafından kolayca alınabilir.

 ÖSD ve GOETHE Enstitüsü tarafından desteklenen ders programları eşliğinde dileyen herkes Almanca öğrenebilir. Pek çok gencin hayallerini gerçekleştirmesine imkan veren Gazikent Eğitimleri, Gaziantep ve çevresindeki illerden gelen öğrencilerin her türlü ihtiyacına odaklanır. Sadece sınava girmek için şehre gelen adayların konaklama ihtiyaçları da karşılanır.

 A1 Sertifikası Almak Zor mu?

 Alanında uzman eğitmenler ve ana dili Almanca olan kadrolarla devam eden bir eğitim programını tamamlayan herkes A1 sertifikası almaya hak kazanabilir. Almanca a1 kursu ders programları adayın temel dil bilgisine sahip olması ve iletişim becerilerinin geliştirilmesine odaklıdır.

 Kurs süresini eksiksiz olarak dolduran katılımcılar A1 belgesi almak için girecekleri sınavda 0 garantili başarı elde edebilirler. Sınıf gruplarının maksimum 12 kişi olarak planlandığı derslerde adayın eğitmen ile doğrudan ilişki kurması ve kendini dil anlamında geliştirmesi hedeflenir.

 Alman Hükümetine aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişilerin Almanca a-1 kursu aile birleşimi için özel olarak planlanan derslere katılması gerekir. Almanya Konsolosluğu başvuru esnasında her bir adaydan bu belgeyi istemektedir. Almanca A1 sertifikası almak için girilen sınavda adayın;

 * Okuduğunu anlaması

 * Dinlediğini anlaması

 * Yazması ve

 * Konuşması test edilir.

 A1 Sertifikası Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

 A1 sertifikası almak isteyen adayların girdikleri dil yeterlilik sınavında 100 üzerinden en az 50 puan alması beklenir. Almanca a1 sertifikası kullanım süresi sınırsızdır. Buna rağmen konsolosluk beyan edilen sertifikanın 6 aydan daha eski bir tarihte olmasını kabul etmez. Kazanılan Almanca dil becerisinin pratik olarak test edildiği başvuru esnasında yapılacak mülakatta aday yeniden değerlendirilir.

 Günlük hayatın devamlılığını sağlayacak düzeyde Almanca konuşma becerisinin geliştirilmesine yarayan eğitim programları ile sosyal çevrenizi zenginleştirebilirsiniz. Yeni bir ülkeye açılan kapının anahtarı olarak görülebilecek A1 sertifikası; akademik hedefler ve kariyer planlamasında da rakiplerinizle aranıza fark koyacak önemli bir kazanımdır.

Paylaş:
Blog Hakkında Yorumlarınız

Yorum Yapmak için sitemize üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Yorumlar

    Henüz Yorum Yapılmamış... İlk Yorumu Sen Yap


Üye GİRİŞ